Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel
Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel, som ligger ungefär 12 minuters gångavstånd från Dica Frazao-museet, erbjuder närhet till sevärdheter i Santarém.
Santaréms centrum kan nås inom 30 minuters promenad. Det här hotellet har ett läge inom 2 km från Maica Lake. En kort bit från hotellet hittar gästerna Flodmötet. Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel ligger 700 meter från Sacred Art Museum och ungefär 10 minuters gångavstånd från busshållplatsen Ponto de oni da Praca Tiradentes.
Rummen på det här boendet erbjuder bekvämligheter som luftkonditionering, samt minibar. För mer bekvämlighet erbjuds separat toalett och dusch. Badrummen har en separat toalett och en dusch, och erbjuder även badlakan och handdukar.
Detta hotell ligger i närheten av restaurangen Restaurante Do Gaucho.
- Lokala sevärdheter
- Boto Rosa e Tucuxi350 m
- Torget St. Raymond650 m
- Församlingen St. Raymond600 m
- Igreja da nossa senhora da conceicao- Adoracao350 m
- Museum of the Natives450 m
- Rio Arapiuns650 m
- Cruzeiro200 m
- Canhoes da Cabanagem650 m
- Letreiro Eu Amo Santarem650 m
- Trenzinho350 m
- Flygplatser
- Santarem Flygplats14 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
På rummet
- Minibar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel?
Det tar 30 minuter till fots att komma från Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel till centrum. - ❓
Vilken avbokningspolicy har Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel?
Här finns gratis avbokning. För mer information, kontakta personalen på Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel. - ❓
Har rummen på Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel en arbetsplats?
Ja, du kan hitta arbetsbord i vissa rum på Hospedagem Centro De Santarem Aparthotel.